Blog

Výběr polymerové hmoty

Pro úplné nováčky v tomto oboru se na chvíli vraťme zpátky do školních lavic na hodinu chemie. Polymerové hmoty jsou vyrobeny z polyvinylchloridu neboli PVC, barviv, změkčovadel a dalších příměsí. Jsou tedy k dispozici v různých barvách a díky příměsím mohou posloužit jako imitace kovů, minerálů apod. Jednotlivé barevné hmoty lze navíc mezi sebou míchat, a tím tak vytvořit vlastní požadovaný odstín.

Přečtěte si, jak snadné je tvořit a co vše se dá vyrobit z těchto plastických materiálů. Na světovém trhu existují tři nejprodávanější značky, jež se od sebe http://praha.idnes.cz/nehoda-sterboholska-spojka-auta-najela-na-sebe-f4n-/praha-zpravy.aspx%3Fc%3DA1704liší vlastnostmi jako je tuhost nebo teplota, při které se hmota vypaluje. Proto je důležité si před samotnou koupí vybrat, která je pro vás nejvhodnější.

 

Fimo

Jedná se o nejznámější a nejčastěji používanou polymerovou hmotu, o které jste již možná slyšeli v souvislosti se šperky. Koupit můžete variantu měkčí, se kterou se vám bude lépe pracovat, klasickou nebo atraktivnější hmotu obsahující příměsi, např. třpytky. Vytvrzujte v troubě předehřáté na 110 stupňů Celsia po dobu 20 minut. Někteří producenti mají v nabídce i pudry, kovové plíšky a další pomůcky pro práci s modelovací hmotou.

Cernit

Při výběru této cenově dostupnější hmoty vás může ovlivnit zejména fakt, že práce s Cernitem je výrazně čistější než s používanější hmotou Fimo. Ruce, příp. nástroje vám neznečistí ani tmavé barvy. Konzistence hmoty je spíše měkčí a reaguje na teplé ruce, a tak můžete do tvoření zapojit i menší děti. Výrobky můžete péct v rozmezí 110-130 stupňů Celsia, aniž by se uvolňovaly škodlivé látky. Je však lepší je zpracovávat při stejných podmínkách jako hmotu Fimo. Zajímavostí je, že Fimo, Cernit i Premo lze smíchat dohromady, a vymodelovat z nich tak jeden specifický výrobek.

Premo

Kompaktní a mírně tužší polymerová hmota Premo pochází ze Spojených států amerických a obsahuje velmi širokou škálu sytých, ale také speciálních efektních barev. Zapéká se v troubě při teplotě 130 stupňů Celsia po dobu 30 minut. Oproti Cernitu vám budou jednotlivé plátky k sobě méně lepit, a tak je při vrstvení při pokojové teplotě můžete snadněji srovnat. Tato snadná zpracovatelnost spolu se schopností míchat navzájem všechny hmoty může vést k tomu, že se práce s polymerem stane skutečnou hrou.

Výběr polymerové hmoty
4.3 (85%)4

Related Posts

You may like these post too

I Vy budete velice spokojeni

Zvolte správný druh palet