Blog

Odpočiňte si v divoké přírodě

Když sem přijedete na začátku nebo konci sezony, spatříte tu nejkrásnější show, jaká vás vůbec může napadnout. Kouzelné nebe s polární září.

Ale ani uprostřed léta nebudete o nic ochuzeni. Zažijete půlnoční slunce. Je to jev, který je součástí tzv. polárního dne, kdy na polárním kruhu je mezi východem a západem slunce dvacet čtyři hodin. V letních měsících slunce nezapadá a v noci je v celé oblasti světlo.
jezero na Aljašce

 V roce 1867 byla odkoupena od Ruska za pět centů za hektar, ale součástí Spojených států amerických se stala až v roce 1959. Koupě se tehdy ukázala jako výhodná, protože zde byla objevena velká naleziště zlata.

Národní park Denali

 V jeho centru stojí hora Mount McKinley. Jestli budete mít chuť, můžete se tu projet se psím spřežením, pozorovat vlky, losy, medvědy, rosomáky, veverky poskakující podél stezek, nebo medvědy grizzly. Ale také se můžete jen potulovat po tundře. Park je velký 24 280 kilometrů čtverečních. Připravte se na to, že kdykoli během roku tu může začít sněžit. Rostou tu mechy, kapradiny, houbovité plísně, traviny. 450 druhů květin rozkvétá během léta.

Národní park Glacier Bay

Založen byl 2. 12. 1980. Cílem parku bylo zajistit ochranu zdejší divoké přírodě. Dominují zde ledovce, z nichž jsou nejznámější Grand Pacific Glacier, Muir Glacier, Margerie Glacie a Lamplugh Glacier. V roce 1794 byla oblast kolem Glacier Bay objevena důstojníkem britské armády Georgem Vancouverem. Tehdy byla pokrytá ledem. Ten od té doby ustoupil více než 105 km.  Je součástí oblasti zařazené na seznam dědictví UNESCO. Průsmyk White Pass vede podél řeky Yukon, která je známá z období zlaté horečky. Tu vám blíže připomene historický park ve městě Skagway.
severní polární záře

Sem nevede žádná silnice. Je pouze mezi vesničkou Gustavus a Bartlett Cove. V té první jmenované je půjčovna auta a taxislužba. Ale nejvíce populární doprava parkem je kajak, který si můžete půjčit v Bartlett Cove.

Seward a národní park Kenai Fjords

Na poloostrově Kenai leží město Seward, které je vyhledávané rybáři. Městečko leží u zátoky Resurrection Bay a nabízí místa, kde se můžete vzdělat, odpočívat, obdivovat krásnou přírodu nebo si vychutnat místní dobroty. Vydejte se lodí do národního parku Kenai Fjords. Plavba trvá 6 hodin, ale nudit se nebudete. Uvidíte velryby, kosatky, sviňuchy, lachtany, tuleně, medvědy, ale také papuchalky a kormorány. Uslyšíte praskání ledu a uvidíte pád ledových ker do moře.

Máte rádi podzim?

Pokud ano, jeďte sem na přelomu srpna a září. Příroda vám ukáže, jak vypadá pravý barevný podzim. Bohužel trvá jen dva týdny. Nástup zimy tu je rychlý.

A co teplo a dlouhé dny?

Ideální je červen a červenec. Ke konci června slunce téměř nezapadá, je jen šero.

Zimní scenérie

Není tu výjimkou -50°C. Je tu složitá doprava, protože cesty, které v létě zdoláte za 2 hodiny, v zimě budou trvat hodin 6.

Rozhodli jste se pro Aljašku? Dovolená strávená zde pro vás bude nezapomenutelným zážitkem.

3.0
01

Related Posts

You may like these post too

Za historií Provence

Užijte si naplno mateřskou dovolenou