Blog

Malé, neznámé a zcela bezpečné: africké Malawi

Není to sice země s přístupem k moři, to ovšem neznamená, že by tato překrásná vnitroafrická země neměla pobřeží. Jezero Malawi nabízí stejně mnoho, jako pobřeží mořské a možná i více.
vodopád v Malawi
§  Kde leží Malawi?
Mezi Mosambikem a Zambií leží malinká země s názvem Malawi. Zdejší obyvatelé jsou částečně civilizovaní, velice příjemní a usměvaví a neuvěřitelně přátelští, zároveň ale nejsou vlezlí. Kriminalita zde neexistuje a tato země je tak chudá, že zde extremisti nemají nejmenší důvod zaútočit nebo si na zemi dělat nároky.
posezení u moře v Malawi

V čem spočívá bohatství této malé země?

Ve stejnojmenném jezeře, které můžete využít pro svou dovolenou. Najdete tu písčité pláže a podobné podnebí jako u moře či oceánu.

Navštivte některé z ostrůvků na jezeře Malawi

Těmi nejkrásnějšími, plnými zeleně a ohraničené zlatavým pískem, jsou ostrovy Likoma a Mumbo. Můžete zde strávit odpočinkovou dovolenou na pláži, nebo se vydat prozkoumávat zdejší přírodu a obyvatelstvo, či se vydat na trek na kolech nebo na pěší túru Malawi otevírá možnosti pro všechny možné formy aktivního odpočinku

–          Vesnice, vísky a vesničky
V tomto státě můžete navštívit domorodé kmeny, které jsou velmi přátelské, a ačkoli neznají většinou vás jazyk, rádi se s vámi zapovídají a podělí o své jídlo.

–          Výhled na africkou krajinu
Z kdejakého kopce můžete pozorovat zajímavý reliéf krajiny, který je téměř vždy, díky poměrně vysoké nadmořské výšce, zahalen v opar a mlhu. Celé území okolo jezera je kopcovité, takže to svádí k turistice. Můžete se také vydat na safari, a to buď ve voze zdejších bušmenů nebo s průvodcem pěšky. Obojího nebudete litovat.
pláž v Malawi
–          Navštivte čajové plantáže
Zamiřte na jih této země, najdete nečekaně rozvinutou oblast. Například město Zomba, koloniální město Britů, kteří tady zanechali viktoriánské památky, nebo bankovní město Blantyre.

Related Posts

You may like these post too

DRAČÍ HORY

Užijte si naplno mateřskou dovolenou