Blog

Kávovary

Přijdeme-li do kavárny, je běžné, že kávu nám připraví z kávovaru. A je o dost jiná, než když zalijete umletá zrnka kávy horkou vodou. Je to o dost jiný, lepší zážitek. Dnes už není žádným luxusem, mít vlastní kávovar doma. Máčknete si, jakou kávu chcete a za chvilinku máte lahodný nápoj hotový. Pojďme se tedy podívat, jak si vybrat ten správný kávovar právě pro Vás.

hrnek v kávovaru

Přijdete do prodejny elektro a tam na Vás vyskočí hned několik možností, ze kterých si můžete vybrat. Máme tu kapslové kávovary, kdy co kapsle, to jedna káva. Dnes se již ale dělají i kapsle opětovně plněné. Musíme se také rozhodnout, zda chceme kávovar s možností mléka a jeho pěnění, či zda si přejeme jen obyčejnou mašinku. Na výběr také máme z espressovačů, překapávačů i jiných výmyslů.  Až nám z toho půjde při výběru hlava kolem, pokud si před cestou na nákup této mašinky dobře nepromyslíme, co chceme, aby uměla a zvládala. Dnešní trh nám poskytuje mnoho možností, jen si vybrat tu správnou, která nám bude dobře sloužit, my s ní budeme spokojeni.
vysypaný šálek kávy

U espressovače se ještě musíme rozhodnout, zda chceme pákový, nebo automatický. Při pořizování nového spíše doporučuji ten automatický. Kávovary, když nejsou kapslové, jsou s automatickým mlýnkem, který nám na každou porci kávu čerstvě namele a to je potom jiný zážitek, než vařit si kávu, která je již dlouho namletá, tudíž to nejlepší aroma z ní je dávno pryč. Dojdeme-li však k rozhodnutí, jaký kávovar si pořídit a přivezeme si ho domů, naše první káva z něho bude tou nejlepší kávou na světě, které se nic nevyrovná. Stačí jen koupit vhodné zákusky ke kávě, či je sami upéci a můžeme pozvat své přátele i nepřátele (aby záviděli) na lahodnou kávu a příjemné posezení u ní. Tak neváhejte s výběrem svého nového pomocníka, při rodinné oslavě, či jiné příležitosti, se jistě služby skvělého kávovaru hodí.

Related Posts

You may like these post too

První elektrická baterie vznikla díky omylu

Přenosná technologie dokáže rozpoznat život-ohrožující srdeční nemoci