Blog

Ego za volantem

Nedávno jsem si všimla na dálničním mostě nápisu: „Své ego k řízení nepouštějte“ od pojišťovny Kooperativa. Není to první slogan, který mě od nich zaujal. Seděla jsem v tu chvíli jako spolujezdec vedle svého manžela, vraceli jsme se z dovolené z Německa, za sebou přes 700km. Myslela jsem na to, koho se ten slogan týká. Pochybuji, že nějaké ženy. Ženy za volantem mají své ego pod kontrolou. U mužů je to ale jinak.
Teď se hlavně, pánové, neurazte. Netýká se to zajisté všech, i mezi Vámi se najdou výjimky.
ruka na volantu

Co si muž nenechá za volantem líbit

·         Předjede- li ho žena
·         Předjede-li ho menší (slabší, starší) auto 
(předjede-li ho žena v menším autě, je to úplná katastrofa a okamžitě šlape na plyn. Znám z vlastní zkušenosti, kdy jsem léta jezdila vozem Smart for two.)
·         Předjede-li ho auto, které pak jede stejně rychle, případně dodržuje rychlost
·         Předjede-li ho někdo, koho před chvílí předjel on
·         Váhá-li někdo s vyjetím z vedlejší silnice na hlavní
·         Lepí-li se mu někdo „na zadek“
·         Troubí-li na něj někdo (i když oprávněně)… a další.
sportovní automobil
Ptám-li se svého muže, proč se honí s tím druhým autem nebo proč najíždí těsně za něj, povětšinou bývá odpověď: „On si začal jako první“ nebo „Nemá mě provokovat“. Načež já odvětím, proč se teda musí taky chovat jako vůl. A hádka je většinou na světě.
frajer za volantem
Nesnáším tohle klukovské „poměřování přirození“. K tomu ať slouží závodní okruhy, kde si mohou chlapi po libosti zazávodit a předvést se. K tomu má ale bohužel málokdo příležitost a tak jsme na silnicích svědky nebezpečného předjíždění, pozdního dobrzďování, nedodržování rychlosti.
Až Vás zase jednou někdo zvedne ze sedadla, napočítejte nejdřív do deseti, párkrát se zhluboka nadechněte a teprve pak mu to nandejte. Snad Vás to mezitím přejde. Nemusí se všichni na silnicích chovat jako volové. Ohleduplnost stojí jen trochu sebezapření.

Related Posts

You may like these post too

Mýtus naslouchání – musíte kvůli spokojenému vztahu poslouchat věci, které vás nebaví?

Trpělivost – tu budete se ženami potřebovat vždy!