Blog

DRAČÍ HORY

Afrika je poslední dobou velmi oblíbený turistický cíl. Tento třetí největší kontinent nabízí krásnou přírodu, divoká zvířata a originální tradice. Velkou část tohoto kontinentu tvoří pouště, jako je Sahara a Kalahari, ale i krásné hory a pohoří.
vodopád dračí hory.jpg

Dračí hory bohužel nejsou tak hojně navštěvované jako ostatní africké parky, v tomto parku nenajdete velká zvířata jako slony nebo zebry, ale najdete zde nádhernou přírodu. Dračí hory lemují hranici mezi Lesothem a JAR. Jsou ideálním místem pro turisty, kteří chtějí strávit pár dní klidu v překrásné přírodě a užít si výhled na krásná panoramata.
dračí hory.jpg

Dračí hory jsou staré asi 150 až 200 milionů let a jsou zformovány převážně sopečnou činností. Voda a vítr pak dotvořili hory do podoby, v jaké se nacházejí dnes. Různé části hor byly pojmenovány místními domorodými obyvateli. Dračí hory například nabízí pohled na Tugelu, druhý nejvyšší vodopád na světě. Cesta k němu je poměrně snadná, jen na konci cesty jsou velké balvany. Pár tipů na zajímavá místa, která ještě můžete v Dračích horách navštívit, si můžete přečíst zde .

Nejpříznivější počasí na túry je na jaře a na podzim. V létě totiž velmi často prší a v zimě mohou nepřipraveného turistu zaskočit sněhové srážky a také nízké teploty. Oblast The Natal Drakensberg (Dračí hory) je zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO a najdete zde vybavené kempy i hotely. Nejnavštěvovanější místa hor jsou vrcholky s krásnými názvy, jako Giant´s Castle, Champagne Castle a jiné. Známý je i vrcholek Amphitheatre který svým vzhledem připomíná amfiteátr.

Celé pohoří je unikátní, protože náhorní plošina, která dosahuje až 3600 metrů, padá ostře dolů do nížiny. Tím pádem jde o poměrně velký výškový rozdíl. Skvělým výchozím bodem pro výlety je Monk´s Cowl. Velkým lákadlem je kaňon řeky Blyde, který se také přirovnává k americkému Grand Canyonu. Symbolem tohoto kaňonu jsou tzv. Tři rondavely, což jsou kuželovité pískovcové formace, které svým vzhledem připomínají tradiční obydlí domorodců.

Related Posts

You may like these post too

Za historií Provence

Užijte si naplno mateřskou dovolenou